اجزا و قطعات داخلی اسکوتر برقی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 18 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بازی های قدیمی و سرگرمی ها امروزه جای خود را به بازی ها و سرگرمی های ترکیب شده با تکنولوژی داده اند. همان طور که می دانید مدت زمان زیادی از حضور اسکیت در بین عموم مردم نمی گذرد.اسکیت وسیله ای که برای استفاده از آن و سرگرم شدن احتیاجی به جمع کردن گروهی از دوستان نیست و در دوران اوج خود توانست مخاطبان و علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند.

همین علاقه مندی مخاطبان سبب شد که وسایل تفریحی ورزشی بهتر و کامل تری با بکارگیری فناوری روز و بهتر از اسکیت به نام اسکوتر برقی یا هوشمند طراحی و ساخته شده است.اسکوتر برقی ظاهری ساده و کاربرد راحتی دارد و بر خلاف اسکیت به سادگی میتوان ارتباط خوبی با آن پیدا کرد.اسکوتر برقی یا هوشمند مدت زمانی است که جای خود را در بین اکثر اقشار جامعه باز کرده و آن هم به دلیل کاربردهای متنوع و گوناگونی که دارد است.

از اسکوتر برقی در امور تفریحی ورزشی یا حتی در حمل و نقل و جابه جایی راحت و آسان میتوان از این وسیله استفاده کرد.کار کردن با اسکوتر را میتوان به راحتی و در مدت زمان کوتاهی کمتر از 10 دقیقه یاد گرفت و احتیاجی به کلاس آموزشی و در اختیار داشتن مربی ندارد.اسکوتر از بدنه محکم آلومینیومی سبک و ضد آبی ساخته شده است که نمونه های نامرغوب آن سنگین خواهند بود و باید در هنگام خرید به آن توجه کنید.

داخل اسکوتر برقی سنسورهای حساس و هوشمندی قرار داده شده اند که این امکان را به شما می دهد که با کوچکترین فشار وارده بر روی اسکوتر دستگاه عکس العمل نشان داده و فرمان شما را اجرا کند. چراغ های قرار داده شده در داخل دستگاه یکی از مهم ترین ویژگی های اسکوتر به حساب می آیید زیرا این امکان را به کاربر می دهد تا در قدم اول از قرار گرفتن پاهایش روی موتور مطمعن شود و در قدم بدی بتواند مسیر حرکت خود را به ویژه در شب که دید کاربر کمتر است به طور واضح ببیند.

از دیگر اجزای تشکیل دهنده اسکوتر برقی میتوان به باتری آن اشاره کرد که نقش بسیار مهمی در عملکرد این نوع دستگاه ها دارد.باتری های تعبیه شده در اسکوتر های برقی انواع مختلفی دارند که بنا به موارد مصرف دستگاه و مدل آن متفاوت هستند.شارژر از دیگر ابزاری است که برای دستگاه اسکوتر برقی بسیار اهمیت دارد و باید به سالم بودن و ماندن آن توجه ویژه ای داشت تا بتوانید به راحتی در مدت زمان طولانی تری از دستگاه استفاده کنید.

این دستگاه هم مانند سایر دستگاه هایی که قابلیت شارژ شدن دارن باید به طور کامل در هنگام خالی شدن باتری شارژ و سپس از پریز برق کشیده شوند در غیر این صورت از عمر دستگاه کاسته خواهد شد.موتورهای اسکوتر برقی از لحاظ قدرت متفاوت هستند، هرچه قدرت موتور کمتر باشد فشاری که می تواند بر روی خود تحمل کند کم است و وقتی توان موتور بیشتر باشد، حداکثر می تواند وزنی معادل 120 کیلوگرم را بر روی خود تحمل کند.

در نمونه های پیشترفته و جدید نسل اسکوترهای برقی سنسوری برای عملکرد ریموت جهت خاموش و روشن کردن دستگاه یا زیاد و کم کردن سرعت دستگاه تعبیه شده است.برخی از اسکوترهای نسل جدید مجهز به بلوتوث نیز هستند که داخل بدنه دستگاه کار گذاشته شده اند و این امکان را به کاربر می دهند که بتواند هر آهنگ مورد علاقه خودش از گوشی همراه خود به صورت کاملا واضح کیفیت صدایی بالا گوش دهد.اسکوترهای برقی معمولا شارژ خود را از 30 تا 90 دقیقه در خود نگه می دارد که این زمان با فاکتورهایی مانند وزن کاربر، سرعت کاربر متقاومت خواهد بود و تغییر خواهد کرد.

حتما به یاد داشته باشید که اسکوترها نیز مانند سایر ابزارهای شارژی دیگر نباید مدت زمان طولانی داخل پریز برق بمانند، زیرا این کار سبب می شود باتری دستگاه اکسید شود و از عمر دستگاه نیز کاسته خواهد شد.زمانی که دستگاه توسط نمایشگر خود اعلام تمام شدن باتری را می دهد، باید شارژر را داخل پریز بزنید و بعد از تمام شدن مدت شارژ آن را از داخل پریز بیرون بیاورید تا عمر باتری کم نشود و باتری عمر طولانی تری داشته باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :