اسمارت اسکوتر از گذشته تا امروز

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 18 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با سر زدن به هر مراکز خرید حتما توجه شما به وسیله تفریح و سرگرمی یا حتی جابه جایی جدیدی جلب شده است که اسکوتر نامیده می شود. این وسیله به دلیل جذابیت ظاهری که دارد، مورد توجه اغلب افراد قرار گرفته است و توانسته در مدت زمان کوتاه حضور خود در بازار رقابتی، طرفداران و علاقه مندان زیادی برای خود بدست بیاورد.برای اینکه با چگونگی به وجود آمدن اسکوتر برقی آشنا شوید، در ابتدا مختصری از تاریخچه این دستگاه را برای شما بیان می کنیم تا با آن آشنا شوید.

تاجری آمریکایی در سال 1999 اقدام به ساخت روروکی برای بچه ها کرد. او توانست این وسیله را برای بچه ها اختراع کند و بسازد. البته با اینکه سال ها از این ماجرا میگذرد ولی هنوز بر سر مخترع اختلاف نظر وجود دارد و علاوه بر امریکایی ها، چینی ها نیز مدعی این اختراع هستند و اثبات این موضوع را سخت تر می کنند.

کشور چین با دست کاری هایی که در اصل اختراع انجام داده است توانسته از دیگر رقبای خود پیشی بگیرد و در سکوی نخست تولید کنندگان لوازم ورزشی قرار بگیرد. اسکوتر برقی نیز از این تولیدات جدا نیست و با ورودش به بازار رقابت جهانی در مدت زمان کوتاه توانسته طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند.علاقه مندان و طرفداران این وسیله تفریحی به قشر خاصی محدود نمی شود و تمام افراد از 10 تا 40 سال نیز به راحتی می توانند از اسکوتر برقی استفاده کنند و لذت ببرند، بدون اینکه دچار مشکل خاصی شوند.

نام Hoverboard و این اصطلاح انگلیسی بارها در فیلم های انگلیسی که به جسمی گفته می شد که قادر بود بالاتر از سطح زمین قرار بگیرد و به صورت شناور حرکت کند، شنیده اید. امروزه این وسیله در حالت ماورایی خود به کار برده نمیشود و فقط میتواند روی زمین برای گاربران خود هیجان ایجاد کند و آنها با استفاده از این دستگاه لذت ببرند. این دستگاه در فارسی معانی متفاوتی دارد که میتوان از آنها استفاده کرد. اسکوتر برقی در معنای فارسی یعنی لیز خوردن، انجام دادن حرکتی سریع که طرفداران زیادی نیز دارد.

این دستگاه علاوه بر کاربرد آسانی که دارد و علاقه مندان استفاده از این وسیله میتوانند به راحتی از آن استفاده کنند، بدون اینکه دچار مشکل خاصی شوند. این دستگاه میتواند مانند سایر وسایل برقی دچار مشکل و خرابی شود و باید در نگه داری آن کوشا بود. در این دستگاه ها ممکن است ضریب ایمنی و خرابی باتری، معیوب شدن آنها یا خرابی سیم پیچی داخل دستگاه به وجود بیاید و کاربر را دچار مشکل کند.

اسکوتر برقی از دو چرخ پلاستیکی بسیار مقاوم ساخته شده است. بدنه این دستگاه از آلومنیوم مقاوم ساخته شده که موتوری که در آن تعبیه شده است با واسطه و از طریق باتری شارژ می شود که ممکن از همین طریق دچار مشکل و خرابی شود و استفاده کردن از اسکوتر برقی را با مشکل مواجه کند.

به یاد داشته باشید که سواری گرفتن از این دستگاه بسیار ساده و راحت است. برای کار کردن و استفاده از وسیله فقط کافی است به مدت 10 دقیقه وقت بگذارید، آن زمان خواهید دید که به راحتی و اندکی تمرین می توانید با این وسیله سواری کنید و لذت ببرید.از این دستگاه می توانید به آسانی در فروشگاه ها و پارک ها استفاده کنید که برای امر جابه جایی و حمل و نقل از بهترین گزینه های دنیای امروزی ما می باشد. این دستگاه حتی توانسته نظر علاقه مندان به محیط زیست را نیز به خود جلب کند و طرفداران زیادی در بین آنها برای خود بدست بیاورد.

اسکوتر برقی برای تمام گروه های سنی مانند کودکان، بزرگسالان و جوانان به راحتی قابل استفاده است. در مدل های پیشرفته دستگه اسکوتر برقی افراد حتی تا وزن 120 کیلوگرم نیز می توانند از این دستگاه استفاده کنند و اسکوتر برقی نیز آنها را جابه جا کند، بدون اینکه مشکی به وجود بیاید.وقتی برای اولین بار می خواهید از دستگاه اسکوتر برقی استفاده کنید، کافی است از شخص دیگری کمک بگیرید یا با تکیه کردن به تکیه گاه محکمی به آرامی شروع به حرکت کنید تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید.

آهسته پای راستتان را روی پدال اسکوتر برقی قرار دهید و بعد از اینکه توانستید تعادلتان را حفظ کنید، پای دیگرتان را نیز روی دستگاه بگذارید. برای اینکه کاربر بتواند به راحتی از این دستگاه استفاده کند، چراغ هایی بر روی اسکوتر قرار داده شده است که به محض قرار گیری پاهای کاربر بر روی دستگاه اگر جا گیری مناسبی داشته باشد، چراغ ها روشن و به رنگ سبز در خواهد آمد.اگر کاربر به درستی روی اسکوتر برقی قرار نگرفته باشد، رنگ چراغ آن قرمز خواهد شد و کاربر خواهد فهمید که باید نحوه قرار گرفتن پاهای خود را اصلاح کند.

چراغ های قرار داده شده بر روی اسکوتر برقی سبب می شود تا شما برای حرکت کردن دید کافی نسبت به اطراف و جلوی دستگاه داشته باشید و دچار حادثه ای نشوید و خطراتی که ممکن از بر سر راه شما باشد را به نمایش در می آورد.در استفاده از اسکوتر برقی مواظب سرعت خود باشید تا کنترل دستگاه و خودتان را از دست ندهید. فراموش نکنید که برای توقف کردن با دستگاه سرعت خود را تا جایی که امکان دارد پایین بیاورید.

پیاده شدن از اسکوتر برقی هم مانند سوار شدن آن باید طبق اصول انجام شود تا دچار مشکلی نشوید. در ابتدا برای پیاده شدن از این دستگاه باید سرعتتان را کم کنید و بعد ابتدا پای راستتان که با آن تسلط بیشتری برای حفظ تعادلتان دارید، روی زمین گذاشته و بعد پای چپتان را از روی دستگاه پایین بگذارید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :