بررسی اسکوتر برقی mini pro ninebot

3 / 10
از 5 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 18 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید در گذشته به دلیل محدودیت های مکانی یا حتی علمی که وجود داشت، تعداد وسایل ورزشی که مورد استفاده قرار می گرفت بسیار کم بود.امروزه با پیشرفت علم و فناوری در زمینه ورزش و جابه جایی ها نیز تحولات زیادی انجام شده است که یکی از این فناوری ها که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است "اسکوتر برقی" است.

"اسکوت" در فارسی به معنای سریع رفتن، تند حرکت کردن به کار می رود و این وسیله برقی با اینکه مدت زمان کوتاهی است وارد عرصه رقابتی شده است ولی توانسته طرفداران زیادی برای خود بدست بیاورد.اسکوتر برقی انرژی مصرفی خود را به واسطه موتور از باتری تعبیه شده داخل بدنه دستگاه دریافت می کنند.

اسکوترهای برقی برای اینکه انرژی مصرفی خود را به واسطه موتور از باتری های تعبیه شده داخل بدنه دستگاه دریافت می کنند، اسکوتر برقی دوستدار ویژه محیط زیست محسوب می شوند و توجه طرفداران محیط زیست را به خود جلب کرده است.برای استفاده از اسکوتر لازم نیست مدت زمان زیادی را در در کلاس های آموزشی مختلف زیر نظر مربیان مجرب بگذرانید. فقط کافی ست زمانی کمتر از 10 دقیقه به اسکوتر سواری اختصاص دهید و بعد به راحتی از این دستگاه جالب و هیجان انگیز استفاده کنید.

وزن این دستگاه 12 کیلوگرم است که باعث می شود شما راحت تر بتوانید آن را جابه جا کرده و از آن استفاده کنید.با استفاده از این دستگاه در امر جابه جایی کمک زیادی به حمل و نقل عمومی و ترافیک کرده اید. این دستگاه دارای اهرامی برای هدایت است که کاربر راحت تر می تواند در مقایسه با سایر اسکوترهای برقی از آن استفاده کند.

این دستگاه دارای نشانگر میزان شارژ باقیمانده، نشانگر بلوتوث و چراغ در جلوی دستگاه می باشد و چراغ هایی که در جلوی دستگاه قرار داده شده اند این قابلیت را دارند که به صورت خودکار در جاهای تاریک روشن شوند و مسیر روبه روی کاربر را روشن کنند که این امر از پیشامد حادثه جلوگیری می کند.

جالب است بدانید در پشت دستگاه مینی پرو نیز چراغ هایی تعبیه شده است که 16 میلیون رنگ را به خوبی می توانند به نمایش در بیاورند. تمام این چراغ ها به هنگام ترمز یا چرخش و حرکت روبه جلو رنگ های متفاوتی را به نمایش می گذارد. مینی پرو دارای استاندارد IP54 مقاوم در برابر نفوذ آب و گرد و غبار است و به راحتی از آن میتوان در جاهای مرطوب و هنگام بارندگی استفاده کرد.

نحوه کار با این دستگاه

برای استفاده از این دستگاه کار چندان مشکلی را پیش روی خود ندارید، فقط کافی است برای کنترل این دستگاه کمی بدنتان را به سمت جلو متمایز کنید و پاهایتان را روی سنسورهای مخصوص یا همان پدال های تعبیه شده روی دستگاه قرار دهید و با اندکی فشار به روی آنها می توانید دستگاه را به حرکت در بیاورید.

وزن شخص کاربر در نحوه عملکرد دستگاه بسیار موثر است و در تمام حرکات و حتی شارژ آن تاثیر می گذارد.به یاد داشته باشید که برای توقف دستگاه باید بدنتان را به عقب متمایل کنید تا دستگاه بایستد. موتورهای این دستگاهها قدرتی معادل 800 وات دارند با اینکه وزنی بیشتر از 12.5 کیلوگرم ندارند، ولی قادر هستند سرعتی معادل 18 کیلومتر رابه کاربران خود ارائه بدهند که همین موضوع به جذابیت آنها اضافه کرده است.

این سرعتی که گفته شد 4 برابر یک پیاده روی معمولی می باشد که می توانید شما را برای طی کردن مسیرهای روزمره زندگیتان کمک کند. البته باید در روبه رو شدن با ناهمواری های سر راهتان بسیار مراقب باشید و با احتیاط عمل کنید که دچار مشکلی نشوید. برای چرخیدن با این دستگاه فقط کافیست اهرامی که برای کنترل و هدایت شما در نظر گرفته شده است را به سمتی که مد نظرتان است بچرخانید.با فشاری که به اهرام وسط دستگاه وارد می کنید با توجه به سنسورهایی که در این قسمت کار گذاشته شده است به راحتی به همان سمتی خواهید رفت که فشار را به همان قسمت وارد کرده اید.

به یاد داشته باشید اسکوترهای هوشمند بسیار حساس هستند و با کوچکترین اشاره از سمت عضلات پای شما فورا عکس العمل نشان می دهند. سرعت این دستگاه توسط خود شما کنترل می شود، هرچقدر فشاری که به روی پدال ها وارد می کنید بیشتر باشد.سرعتی بیشتر و هر قدر این فشار کمتر بوده، سرعت کمتری را از دستگاه شاهد خواهید بود. برای اینکه بتوانید با این اسکوتر برقی برانید، کافی ست کمتر از 3 دقیقه وقت بگذارید.

شاید در اولین نگاه گمان کنید که این مدت زمان اغراق آمیز باشد، ولی با دیدن و سوار شدن روی این دستگاه خواهید دید که همان طور که گفته شد سواری با این دستگاه کار چندانی ندارد و شما به راحتی میتوانید آن را انجام دهید.فقط کافیست بتواند در ابتدای سواریتان تعادل خود را حفظ کنید و بعد با فشار پاهایتان شروی پدال های تعبیه شده شروع به حرکت کنید.mini pro فقط می تواند در شیب های ملایم مورد استفاده قرار بگیرد و نهایتا از شیب 15 درجه می تواند به راحتی عبور کند. میزان قدرت موتور این دستگاه ها در مسیرهای ناهموار تنظیم می شود و می توانند در محیط های سنگ ریزه یا سرامیک به راحتی عبور کنند.

باتری دستگاه

باتری این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که با یک بار شارژ کامل می تواند تا 30 کیلومتر به کاربر خود سواری دهد و معمولا از توان و قدرت خوبی برخوردار بوده و اغلب 5700 آمپری هستند.

در مدل های پیشرفته این دستگاه اپلیکیشن کنترل از را دور نیز نصب شده که به جذابیت این دستگاهها افزوده است. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید رنگ چراغ های این اسکوتر را تغییر دهید یا اطلاعاتی در مورد مسافت، سرعت و میزان مصرف باتری در اختیار داشته باشید. با این اپلیکیشن به راحتی می توانید روی سنسورهای دستگاه نیز کنترل داشته باشید و میزان دقت آنها را بالا ببرید.

شما با استفاده از این قدرت از راه دور می توانید اسکوتر را به سمت خود بیاورید و بعد سوار آن شوید و حتی وقتی این اسکوتر مورد استفاده فرزندانتان قرار می گیرد، سرعت آنها را نیز کنترل کنید.

جمع بندی

اسکوتر مینی پرو وسیله ای زیبا و هوشمند و با کیفیتی عالی است که می تواند موارد مصرف زیادی داشته باشد. سواری با این دستگاه به قدری آسان و لذت بخش است که با یک بار امتحان کردن این دستگاه دوست دارید به طور مدام از آن استفاده کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :