تاریخچه اسکیت برد و نکات مهم آن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396 در ساعت 12 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از زمان های بسیار دور انسان مشکل جا به جایی و حمل و نقل را با آن مواجه بودند و جزئی از دغدغه های آنها به شمار می رفت . همیشه انسان برای راحتی طلبی و بهتر شدن زندگی دست به اختراع های متنوعی می زدند . در زمان های باستان و آن دوران ، انسان ها با تراشیدن استخوان ها و به کار بردن آن در امر جابه جایی و پس از آن اختراع چرخ آن حاصل آن شد که تحول اساسی در زندگی بشر بوجود آورد .

حتی تا امروزه نیز این چرخ مورد استفاده قرار می گیرد . بعد از طرای و ساخت دوچرخه ، اسکیت هم با ظاهری دلچسب و زیبا و در حرکات نمایشی مورد استقبال جوانان و نوجوانان قرار گرفت و به بازار عرضه گردید . در سال 1763 فردی بلژیکی تبار به نام "ژوزف مرلین" با پوشیدن کفش هایی که زیر آن چرخ داشت در یک مهمانی شرکت و توجه همگان را به خود جلب کرد. جالب اینکه با پوشیدن این کفش با آینه ای بزرگ در خانه برخورد کرد و مهمانی را حسابی بهم ریخت.

بعد از آنکه کفش های چرخ دار رونق پیدا کرد ، افرادی دیگر نیز به فکر ساخت این ابزار هیجان انگیز افتادند . مخترع کفش اسکیتی 56 سال بعد توانست مدعی این شود که کفش می تواند تمام حرکات مربوط به بازی اسکیت را به راحتی انجام دهد.کفش اسکیت و ورزش های مربوط به آن در اواخر قرن 19 اوایل 20 به دلیل رشد جمعیت کشورها طرفداران زیادی پیدا کرد و به شدت گسترش یافت.

در سال 1985 طراحان با تلاش های بسیاری توانستند کفشی را تولید کنند که شخصی که از آن استفاده می کرد علاوه بر راحتی می توانست هیجانی وصف نشدنی را تجربه کند . ورزش اسکیت به اندازه در بین مردم از محبوبیت برخوردار شد که در سال 90 یکی طرفدار ترین بازی موجود در امریکا شناخته شد.

اما اسکیت برد که یکی از انواع این اسکیت ها است که از یک تخته و 4 چرخ قوی ساخته شده است . این وسیله با تمرین کردن و پشتکار قابل استفاده می باشد . اصلی ترین بخش تشکیل دهنده اسکیت برد، تخته آن است که باید در انتخاب آن به مواردی توجه کرد .

نکته ای که در اینجا باید به آن دقت کنید این است که برای خرید یک اسکیت برد به برند بودن آن صرفا توجه نکنید و جنس وابعاد آن نیز حائز اهمیت است . اگر می خواهید اسکیت برد بخرید، هنگام خرید به وزنی که اسکیت باز دارد توجه کنید. چراکه اگر وزن او بالا باشد و اسکیتی که شما تهیه میکنید متناسب با تحمل آن وزن طراحی و ساخته نشده باشد، شخص دچار مشکل شده و اسکیت خراب می شود.

باید این مورد را در نظر داسته باشید که علاوه بر بدنه اسکیت برد چرخ های آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و حتی حالت ژله ای بودن چرخ اسکیت بردها نیز بسیار مهم است تا هم بتوانند وزن را حفظ کنند و هم در مقابل ضربات احتمالی مقاومت خوبی داشته باشند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :