راهنمای خرید اسکوتر برقی در بازار

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 18 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسکوتر رویای به حقیقت تبدیل شده دوران کودکی ماست، رویایی که در دوران کودکی در سر پرورش می دادیم و با دیدن فیلم های تخیلی دوست داشتیم ما هم حرکتی راحت و سریع و مفرح داشته باشیم و در کمترین زمان با کمک وسیله ای کوچک به این ور و آن ور برویم و لذت ببریم. حتما شما هم در گذشته فیلم های اسکیت بردهای پرنده یا حتی موتورسیکلت هایی که در آسمان ها حرکت می کنند را دیده اید که امروزه این رویا و تخیل در غالب اسکوترهای برقی تا حدودی محقق شده است و در نوع خود بسیار جالب و جذاب هستند و توانسته اند توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کنند.

اسکوتر برقی یا همان اسکوتر هوشمند وسیله ای ساده می باشد که افراد با سنین مختلف می توانند از این وسیله استفاده کنند. این دستگاه دارای یک محور اصلی و دو چرخ است که به وسیله باطری شارژ می شود و اکثرا سرعتی که می توانند در اختیار کاربران خود قرار دهند تا 15 کیلومتر در ساعت است.با سوار شدن بر روی اسکوتر برقی بعد از مدت کوتاهی و حتی کمتر از 5 دقیقه می توانید تعادل خود را حفظ کرده و به سواری خوبی ادامه دهید.

اسکوترهای برقی در سایزها و قدرت های متفاوتی طراحی و ساخته شده اند که محدوده وزنی 20 تا 120 کیلوگرم دارند و بهتر است افرادی که از این دستگاه ها استفاده می کنند،بالای 12 سال سن داشته باشند تا در زمان سواری و برقراری تعادل دچار مشکلی نشوند. قبل از اینکه با اسکوتر شروع به سواری کنید، حتما از فول بودن شارژ دستگاه اطمینان پیدا کرده و مدت زمان کافی برای شارژ دستگاه در حدود 1 الی 2 ساعت اختصاص دهید.

توجه داشته باشید مدت زمانی که طول می کشد تا شارژ دستگاه تمام شود به عواملی زیادی از جمله میزان سنگینی کاربر، مسافتی که با آن طی کرده و ... بستگی دارد.دمای مناسب برای اسکوتر برقی 15 الی 50 درجه سانتیگراد و رطوبت هوا بین 5 تا 95 درصد می باشد تا به دستگاه آسیبی وارد نشود.در زمان استفاده از اسکوترهای برقی باید مواظب پله و ناهواری های اطراف باشید تا دچار مشکل نشوید.

همان طور که می دانید اسکوتر برقی با نام های دیگری هم مانند؛ اسکوتر هوشمند، هاوربرد، اسکوتر تعادلی و ... در بازار جهانی شناخته شده اند. برای سواری و گشت و گذار با اسکوتر برقی باید بتوانید تعادل خود را حفظ کنید و حفظ تعادل بر روی این دستگاه بر عهده شخص کاربر می باشد.عمر پیدایش این دستگاه در بازار در حدود 4 سال است و اولین بار نیز در سال 2014 در چین استفاده شده است.

در زمان خرید به وزن و سن فردی که می خواهد از این وسیله استفاده کند، توجه داشته باشید. اسکوترهای برقی دارای قطر لاستیک مختلفی از 6 تا 10 اینچ هستند. با افزایش اینچ چرخ های اسکوتر فاصله آن از سطح زمین بیشتر می شود و می تواند سرعت بیشتری را به شما ارائه دهد.در زمان خرید اسکوتربرقی حتما به توانایی باطری دستگاه انتخابی توجه داشته باشید.

باطری هایی که داخل اسکوتربرقی تعبیه شده اند به وسیله برق شهری شارژ می شوند و این دستگاه ها دارای یک پورت شارژ، دکمه پاور، چند چراغ LED برای زیبایی بیشتر و نمایشگری که می تواند وضعیت و درصد باقی مانده شارژ را به نمایش دربیاورد، هستند.در زمان خرید اسکوترهای برقی دقت داشته باشید که در ابتدا به خوبی دفترچه راهنمای این دستگاه را مطالعه کنید تا هم با ویژگی های دستگاه خریداری شده آشنا شوید و هم شروط و شروط هایی که برای گارانتی در نظر گرفته شده است را به خوبی بدانید.

قیمت اسکوترها بنا به ویژگی هایی که دارند از جمله؛ مارک، مدل، تجهیزات جانبی در برندهای مختلف متفاوت است.حتما در زمان خرید اسکوتربرقی فروشنده به شما یادآوری خواهد کرد که از اسکوتر نمیتوان روی فرش و چمن استفاده کرد و این کار فشار بالاییی به موتور دستگاه وارد می کند.از ضربه خوردن به دستگاه اسکوتر جلوگیری کنید و فراموش نکنید که اسکوتر ضد ضربه نیست و با ضرب دیدن دچار مشکلات زیادی می شود.

شارژ کردن دستگاه اسکوتر هم مانند شارژ کردن موبایل یا دیگر وسایل الکترونیکی است و باید توجه داشته باشید که بعد از اتمام شارژ باید دستگاه را بلافاصله از برق خارج کنید و شارژ دستگاه بیشتر 2 الی 3 ساعت زمان نمی برد و بهتر است بدانید اگر این کار را فراموش کنید، از عمر باتری شما کاسته می شود.سعی کنید اسکوتر برقی دلخواه خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کرده تا بتوانید در زمان خرید به آنها اعتماد کنید و با دریافت گارانتی محصولی که می خرید تا حدودی خیالتان راحت تر خواهد شد.

بعضی از مدل های اسکوتر برقی دو برد یا سه برد دارند که برای پردازش و تغذیه بهتر دستگاه این طراحی انجام شده است. تعداد بردهای اسکوتر از روی ظاهر دستگاه مشخص نیست و باید به حرف های فروشنده اعتماد کنید.با انتخاب فروشگاهی مناسب و معتبر می توانید بهترین خرید را انجام دهید و از سواری کردن با اسکوتر برقی بدون ایجاد مشکلی لذت ببرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :