راهنمای مدل های اسکوتر برقی دو چرخ و تفاوت و شباهت های آنها

7 / 10
از 5 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 18 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نسل جدید وسایل نقلیه برای تفریح و رفاه بیشتر برای جابه جایی طراحی و وارد بازار شده است که توانسته در مدت زمان کوتاهی طرفداران زیادی برای خود بدست بیاورد.اسکوتر برقی دستگاهی بدون فرمان است که کنترل و هدایت آن را عضلات پاها بر عهده دارند.این دستگاه با طراحی ساده خود، کاربر به آسانی کمتر از 5 دقیقه می تواند با آن سواری کند و نیازی به گذراندن کلاس های مختلف و کمک خواستن از مربی مجرب نیست.

امروزه با زیاد شدن تعداد علاقه مندان به این وسیله تفریحی شرکت ها و تولیدکنندگان زیادی اقدام به تولید این دستگاه کرده اند که باعث شده است، انتخاب اسکوتر برقی خوب از بین این برندها مشکل شود و خریداران دچار سردرگمی زیادی شوند.مانند سایر وسایل برقی دیگر در بین اسکوترهای برقی نیز شباهت و تفاوت هایی وجود دارد که با شناخت بهتر از آنها کاربر می تواند انتخاب بهتری داشته باشد.

تفاوت های اسکوترهای برقی

اسکوتر برقی در دستگاه های مختلف سایزهای متفاوتی دارند؛ 6.5 اینچی، 8 اینچی و 10 اینچی که خوب است که بدانید هرچه سایز تایر بالاتر باشد، ارتفاع دستگاه از زمین بیشتر است و کمتر با موانع بر سر راه خود برخورد می کند.

هر اندازه قطر چرخ های اسکوتر برقی بیشتر باشد، انعطاف پذیری و قابلیت کنترل بیشتری برای کاربر وجود دارد و او می تواند به راحتی این وسیله را کنترل و هدایت کند. فراموش نکنید که زیاد بودن قطر اسکوتر برقی ربطی به سن و سال کاربر دستگاه ندارد و حتما نباید دستگاه با چرخ هایی بزرگتر مخصوص بزرگسالان باشد و فقط آنها از این نوع اسکوتر برقی ها استفاده کنند.

کودکان به راحتی با کمک گرفتن از بزرگترهای خود می توانند با این اسکوتر برقی سواری کنند و از آن نیز لذت ببرند. همان طور که گفته شد شرکت ها با برندهای مختلفی اقدام به تولید این وسیله کرده اند که توانسته اند مشتریان و علاقه مندان زیادی را به سمت خود بکشند. این شرکت ها برای اینکه توجه علاقه مندان را به سمت خود جلب کرده و رقبای خود را از میدان به در بکنند، دست به نوآوری های زیادی زده اند.

بلوتوث، ریموت و اسپیکر از جمله نوآوری هایی است که با قرار گرفتن بر روی اسکوتر برقی توانسته علاقه مندان زیادی به سمت خود جلب کند و به تعداد طرفداران این دستگاه افزوده شده است. با استفاده از بلوتوث این امکان برای کاربر فراهم می شود که بتواند به آسانی هر آهنگی که دوست دارد و به آن علاقه مند است را دانلود کرده و به وسیله های اسپیکرهای موجود در دستگاه به آنها با صدای بلند و واضح گوش دهد.

ریموت کنترل همان طور که از اسم آن مشخص است، این امکان را برای کاربر اسکوتر برقی فراهم می کند تا بتواند به راحتی بدون اینکه لازم باشد به دستگاه نزدیک شود، آن را روشن و خاموش و سرعت آن را کم و زیاد کند. این وسیله کوچک زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که از اسکوتر برقی نوجوانان و کودکان استفاده و لازم باشد والدین آنها را کنترل و هدایت کنند.

در مدل های مختلف تعداد برد عملکردی دستگاه ها با یکدیگر متفاوت هستند و برخی دستگاه ها دارای 2 برد عملکردی و برخی دیگر در مدل های مختلف 3 برد عملکردی دارند که جالب است بدانید که هرچقدر تعداد بردها بالاتر باشد، باعث می شود دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد.به یاد داشته باشید که تشخیص تعداد بردهای اسکوتر برقی از روی دستگاه امکان ندارد و برای اطلاع از بردهای یک دستگاه باید آن را باز کرد تا بتوان از تعداد بردهای یک دستگاه اطمینان پیدا کرد.

در بیشتر وسایل های نقلیه مانند ماشین دستگاهی نصب شده است که این امکان را به راننده خود می دهد که هر گاه از سرعت مجاز در نظر گرفته شده عبور کرده و آن را پشت سر گذاشت، صدای بوقی شنیده می شود که راننده مطلع می شود از حد مجاز سرعت عبور کرده است و ممکن است خطری برایش به وجود بیاید.

در برخی اسکوترها نیز هشدار سرعت نسب شده است که این کمک را به کاربر می کند که با کم کردن سرعت خود از پیش آمدن خطرات و صدمات احتمالی جلوگیری کند.در بعضی از انواع دستگاه های اسکوتر برقی معمولا نشانگری گذاشته شده است که میزان باتری را نشان می دهد، در برخی مدل های این دستگاه نشان گری وجود ندارد و فقط با به صدا در آمدن صدای بوق، کاربر خود را از اتمام شارژ دستگاه متوجه می کند.

توجه کنید حتما به شارژ دستگاه اسکوتر برقی خود توجه داشته باشید تا قبل از به اتمام رسیدن کل باتری برای شارژ مجدد آن اقدام کنید، چرا که اگر بین سواری تان باتری دستگاه تمام شود، احتمال بروز مشکلی برای شما زیاد است و باعث پرت شدنتان از دستگاه شده و هم به خود دستگاه صدماتی وارد می شود.

بعد از گفتن تفاوت هایی که ممکن است اسکوترهای برقی با یکدیگر داشته باشند به شباهت هایی که این دستگاه ها با یکدیگر دارند نیز می پردازیم و آنها را برای آشنایی بیشتر شما در اختیارتان قرار می دهیم.

شباهت هایی مانند: اکثر دستگاه های اسکوتر برقی موجود در ایران ساخت کشور چین هستند، البته با درجه کیفیتی متفاوت که شرکت ها با برندهای متفاوتی تحت لیسانس کشورهای مختلف دست به تولید این وسیله ورزشی تفریحی کرده اند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :