لزوم وجود کلاه ایمنی هنگام استفاده از اسکوتر برقی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 18 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در جوامع امروز با پیشرفت های زیادی که در زمینه علم انجام شده، محیط اطراف ما نیز دچار تغییر و تحولات زیادی شده است، این تغییرات می تواند بسیار انسان را در رفاه بیشتری قرار دهد. در دنیای امروزی ساخت انواع وسیله نقلیه قادر است تا حد زیادی در امر جابه جایی و حرکت بین شهرها انسان ها یاری کرده و زندگی را برای آنها راحت تر و لذت بخش تر کند.

فناوری های امروزی علاوه بر اینکه راحتی برای انسانها به وجود آورده است و البته باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند آلودگی هوا، انواع بیماری مختلف، چاقی آن هم به دلیل کم تحرک بودن که در آخر باعث بسیاری از مرگ و میر های ما انسانها شده اند.مهم ترین خطری که در استفاده از وسیله نقلیه تمام افراد را تهدید می کند، خطر مرگ و میر انسانی است که خوشبختانه برای کم شدن این اتفاقات نیز راهکارهای زیادی ارائه شده است.

به دلیل اینکه حمل و نقل آسان تر انجام شود و خطرات کمتری افراد را تهدید کند، کارشناسان و متخصصان زیادی دست به طراحی و تولید دستگاهایی زده اند تا هم جابه جایی را آسان تر کند و مزایای دیگری نیز برای آنها داشته باشد و کمتر آنها را دچار مشکل و حوادث گوناگون کند، یکی از این وسایل اسکوتر برقی است.اسکوترهای برقی نسل جدیدی از اسکوترهای گذشته هستند که اغلب در دست کودکان آنها را می دیدیم. این اسکوترها مانند ظاهر ساده ای دارند و استفاده از آنها نیز ساده و راحت است.

این راحتی باعث شده است تا علاقه مندان زیادی در گروه های سنی مختلف از 10 تا 40 سال خواهان استفاده از این وسیله ورزشی تفریحی باشند.از اسکوتر برقی در اکثر مکان ها نظیر پارک ها، فروشگاه ها یا حتی معابر جهت عبور و مرور می توان به راحتی استفاده کرد.برای سواری گرفتن از اسکوتر فقط کافی است تا برای اول از شخص دیگری نیز برای حفظ تعادتان کمک بگیرید و سپس پای راست خود را به آرامی از پشت دستگاه روی پدال های تعبیه شده روی بدنه قرار دهید و بعد پای چپتان را.

توجه داشته باشید سرعت دستگاه بستگی به میزان فشاری دارد که پای شما روی پدال ها وارد می کند. هرقدر این فشار بیشتر باشد، سرعت دستگاه بیشتر و هرچقدر میزان فشار دریافتی توسط پدال های دستگاه کمتر باشد، سرعت اسکوتر برقی کمتر خواهد بود.سرعتی که این وسیله نقلیه به کاربر خود ارائه می دهد، سرعتی معادل 15 تا 20 کیلومتر است که این سرعت در مدل های مختلف متفاوت است.

همین سرعت بالا برای وسیله ای که فقط دارای دو چرخ است و کاربر برای حفظ تعادلش فقط متکی به عضلات و سرعت العمل خودش است، باعث می شود تا خطرات زیادی هم در حین سواری در کمین شخص استفاده کننده از اسکوتر باشد. برای این مشکل هم طراحان و سازندگان اسکوتر برقی راه حل مناسبی پیشنهاد کرده اند و آن استفاده از کلاه ایمنی و تجهیزات ایمنی جانبی دیگر است. استفاده از کلاه ایمنی این امکان را به کاربر می دهد تا در حین اینکه از سرعت و هیجان دستگاه لذت می برد، از ایمنی خودش نیز مطمعن باشد و با خیالی آسوده از اسکوتر سواری لذت ببرد.

امروزه با پیشرفت علم کلاه ایمنی ها هم پیشرفت های زیادی کرده اند و مانند خود اسکوترها که به اسکوترهای هوشمند تبدیل شده اند، کلاه ایمنی ها هم به درجه ای از هوشمندی رسیده اند.با هوشمند شدن کلاه های ایمنی دیگر نیازی نیست تا کاربران برای استفاده از تلفن همراه یا گوش کردن به موزیک مورد علاقه خود مجبور باشند تا کلاه شان را در بیاورند و ضریب آسیب دیدگی خودشان را بالا ببرند.

کلاه ایمنی های جدید این امکان را به کاربر خود می دهد تا علاوه بر حفظ ایمنی خود، بتواند سایر کارهای جانبی که معمولا برای افراد مهم هستند را به راحتی انجام دهند.این وسیله ارزشمند نیزهنگام وجود گرد و غبار یا شن و ماسه ای در هوا این کمک را به شخص استفاده کننده خود می کند تا به راحتی بتواند بدون بروز مشکلی به راه خود ادامه دهد و آسیبی به چشمهایش وارد نشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :