چه اسکوتر برقی بخریم بهتر است؟

5 / 10
از 56 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 18 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 2 )

تقریبا اکثر افراد به دنبال راه حلی مناسب برای ساده کردن عبور و مرور روزانه خود هستند و با زیاد شدن وسایل نقلیه معضل هایی هم برای سطح شهر و رفت و آمد ما به وجود می آید. برای اینکه بتوانیم این مشکلات را حل کرده یا حداقل کم کنیم همواره تلاش افراد متخصص ، طراحان و تولیدکنندگان بر این است تا بتوانند راه حلی برای این مشکلات پیدا کنند.

اسکوتر برقی برای تمامی سنین از 10 تا 40 سال قابل استفاده است و همگی می توانند به راحتی از این وسیله استفاده کنند، فقط باید در هنگام خرید به وزن شخص استفاده کننده دستگاه توجه شود تا دچار مشکل خاصی نشود.این دستگاه در مدل های متفاوت قادرند از وزن 30 تا 120 کیلوگرم را به راحتی تحمل کنند، بدون اینکه در حفظ تعادل کاربر دچار مشکل شود. همان طور که می دانید این دستگاه بدون موتور و بدون فرمان بوده و هدایت آن بدون این ابزار انجام می شود.

این دستگاه به دلیل آنکه بدون فرمان می باشد، قدرت موتور آن بسیار مهم بوده و باید به توان موتور دستگاه مورد نظر خود توجه ویژه ای داشته باشید.حتما می دانید قدرت و شتاب اسکوتر برقی به میزان قدرت موتور آن بستگی دارد و در برخی از مدل های این دستگاه برای اینکه بتوانند شتاب و قدرت بیشتری داشته باشند، این دستگاه ها را به 2 موتور داخل بدنه مجهز کرده اند.

سواری کردن با اسکوتر برقی اصلا کار مشکلی نیست و شما کمتر از 10 دقیقه این سواری را آموزش می بینید و احتیاجی به کلاس های آموزشی و گذراندن مراحل زیادی ندارید. شما می توانید برای بار اول از کس دیگری برای حفظ تعادل خود کمک بگیرید و بعد از اینکه توانستید تعادلتان را حفظ کنید به راحتی با اسکوتربرقی سواری خوبی را تجربه کنید.

در ابتدای سواریتان پای راست خود را روی دستگاه قرار دهید و بعد که چراغ اسکوتر برقی به نشانه تایید حرکتتان روشن شد، پای دیگرتان را با حفظ تعادل خود به آرامی روی دستگاه قرار دهید.فراموش نکنید که سرعت دستگاه بستگی به عملکرد خودتان دارد و هر چقدر عضلات پای خود را محکم تر بر روی اسکوتر برقی فشار دهید، سرعت این دستگاه بیشتر و اگر فشاری که بر دستگاه وارد می کنید کم باشد، سرعت اسکوتر برقی نیز کم تر خواهد شد.

طراحان برای اینکه بتوانند نظر علاقه مندان بیشتری اسکوتر برقی را بیشتر به سمت خود جلب نمایند لوازم جانبی برای این دستگاه طراحی و تعبیه کرده اند که باعث جلب علاقه مندی و رضایت این افراد از این دستگاه می شود. لوازمی مانند: بلوتوث، ریموت و کیف نگه داری که برای حمل و نقل آسان تر این دستگاه بسیار کارایی داشته و افراد می توانند به راحتی از آن استفاده کرده و آن را جابه جا کنند.

در هنگام خرید اسکوتر برقی توجه داشته باشید که به میزان نگه داشتن شارژ باتری دستگاه انتخابیتان نیز توجه داشته باشید. برای اغلب افراد اینکه دستگاه مدت زمان کمتری در پریز برق جهت شارژ باشد و بتواند مدت زمان بیشتری نیز روشن بماند و بتوان با آن بیشتر فعالیت کرد، بیشتر اهمیت دارد و میتواند نظر آنها را جلب کند.اسکوترهای برقی نرمال دارای باتری 36 ولت4400 میلی آمپر قادر است در حدود 2 ساعت شارژ در خود نگه دارد و به فعالیت خود ادامه دهد.

نمایشگری بر روی این اسکوترهای برقی تعبیه شده است که می تواند به راحتی کاربر خود را از میزان باتری یا در حقیقت شارژ دستگاه با خبر کند. فراموش نکنید که میزان شتاب و سرعت دستگاه به شارژ آن بستگی دارد و هر چه شارژ رو به تمام شدن خود باشد توانایی اسکوتر نیز کمتر خواهد شد.به یاد داشته باشید زمانی که شارژ اسکوتر برقیتان به 10 درصد یا کمتر از آن رسید، باید فورا دستگاه را شارژ کرده تا بتوانید از امکانات آن به راحتی استفاده کنید و بین را نیز به دلیل اتمام شارژ نمانید.

در هنگام خرید اسکوتر برقی حتما به گارانتی آن نیز توجه داشته باشید، بعضی از گارانتی ها که به شما داده می شوند شامل شرط و شروطی هستند که استفاده از آن را برای کاربران مشکل می کند ولی بودن گارانتی امری ضروری است و به قول معروف از هیچی بهتر است.

با اسکوتر برقی روی چمن یا فرش نباید بروید و از آن استفاده کنید، زیرا فشار بالایی به دستگاه وارد شده و به موتور دستگاه فشار وارد می شود.اسکوتر برقی را مانند تمام وسایل برقی دیگر که احتیاج به شارژ شدن دارند، نباید زیاد آنها را در پریز برق نگه داشت و به حال خود رهایش کرد. این کار باعث اکسید شدن باتری دستگاه و کم شدن عمر آن می شود. فراموش نکنید که بعد اتمام شارژ دستگاه و گذشتن حداکثر 2 ساعت آن را از پریز برق بکشید تا به دستگاهتان آسیبی وارد نشود.

در هنگام خرید اسکوتر برقی شاید فروشنده به دو برد یا 3 برد بودن دستگاه اشاره کند و شما مجبور باشید از میان آنها یکی را انتخاب کنید. اینکه این دستگاه دارای 2 برد است، بدین معنا است که دو بورد جایروسکوپ برای هر لاستیک تعبیه شده است که این بردها به باتری متصل شده اند که اغلب آتش سوزی ها که به گوش می رسد به همین خاطر هستند.در اسکوترهای هوشمندی که با برد 3 تکه طراحی شده اند، دو برد برای تعادل و یک بورد اصلی برای پردازش و تغذیه در نظر گرفته شده است و این موضوع باعث می شود این دستگاه کمتر دچار مشکل شود و مشکل بزرگی مانند آتش سوزی برای آن پیش نیاید.

ارسال نظر

نفس : تشکر
2 1
ممنون از اطلاعاتتون ❤️❤️💋💋💋
مچکرم😊 : مرسی
1 1
مرسی😊😉😉
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :